Contoh RPH MUZIK Tahun 3 [PDF]

  • 0 0 0
  • Suka dengan makalah ini dan mengunduhnya? Anda bisa menerbitkan file PDF Anda sendiri secara online secara gratis dalam beberapa menit saja! Sign Up
File loading please wait...
Citation preview

Mata Pelajaran dan Kelas



Dunia Muzik Tahun 3 Cempaka



Tajuk



Pengalaman Muzikal 1.3 Membuat pergerakan mengikut muzik - tempo cepat/lambat



Masa



30 minit



Standard Pembelajaran



1.3.1 Membuat pergerakan mengikut aras dan arah berdasarkan tempo cepat/lambat.



Objektif Pembelajaran



Pada akhir pembelajaran, murid dapat membuat pergerakan tempo cepat dan lambat dengan betul.



Aktiviti Pembelajaran dan



1. Murid diperdengarkan dengan lagu Chicken Dance. Bersoal jawab dengan murid tentang lagu tersebut.



Pengajaran



2. Murid melakukan contoh pergerakan lambat (contoh : menyeret kaki) dan cepat (contoh : berlari) 3. Murid mendengar lagu Hei Kawan-kawan dan membuat pergerakan berdasarkan lirik lagu tersebut.



4. Murid menyanyi sambil membuat gerakan mengikut lirik lagu Hei Kawan-kawan dalam tempo yang cepat. 5. Murid menyanyi sambil membuat gerakan mengikut lirik lagu Hei Kawan-kawan dalam tempo yang lambat. Elemen Merentas Kurikulum



Nilai murni – bekerjasama, berusaha Kreativiti – membuat pergerakan dalam tempo cepat dan lambat.



Bahan Bantu Belajar



1. 2. 3. 4. 5.



CD lagu Chicken dance. Carta lagu/Skor lagu LCD Kad ikon Lagu Hei Kawan-kawan. CD 1 Track 05.



Penilaian Pembelajaran dan Pengajaran



Pemerhatian – membuat pergerakan mengikut tempo cepat dan lambat dengan betul.



Refleksi



1. (



(Ditulis selepas sesi pengajaran dan pembelajaran)



) membuat pergerakan mengikut tempo cepat dan lambat dengan betul.



2. (



) tidak dapat membuat pergerakan mengikut tempo cepat dan lambat dengan betul dan perlu diberi latih tubi.



2. SENARAI NAMA MURID 3 DELIMA Bil Nama



Evidens BIDIE1



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10



B2D1E1



B3D1E1



B4D1E1



B5D1E1



B6D1E1



SURIATI HABIBAH HYREEN SABARIAH ROHAIZAH SITI NOOR AZWAN YUSLINDA MARIAM



Catatan: B1D1E1 : mengenalpasti tempo cepat dan lambat B2D1E1 : membezakan tempo cepat dan lambat B3D1E1 : mempraktikkan tempo cepat dan lambat B4D1E1 : mempraktikkan tempo cepat dan lambat dengan betul. B5D1E1 : mempraktikkan tempo cepat dan lambat dengan betul dan tepat B6D1E1 : mempraktikkan tempo cepat dan lambat dengan betul, tepat dan kreatif



3.



LAPORAN



B3D2E2 B3D2E7 B3D3E1



B3D1 B3D2 B3D3 BAND 3 ( Lengkap B3)



PELAPORAN FORMATIF (EVIDENS) Suriati boleh bermain perkusi mengikut corak irama dengan betul Suriati dapat menunjukkan postur yang betul semasa bermaian perkusi Suraiti dapat menunjukkan nilai –nilai berikut: Kerjasama, bertolak ansur, hormat menghormati, tolongmenolong, tidak sombong.



PELAPORAN SUMMATIF (DESKRIPTIF) Suriati boleh member respon kepada konsep muzik dan pengendalian rekoder Suriati boleh menunjukkan cara nyanyian, permainan alat perkusi dan rekoder. Suraiti boleh menghayati 4-5 nilai daripada nilai –nilai Syabas diucapkan kepada Suriati atas pencapaian yang membanggakan. Suriati telah menguasai sepenuhnya Band 3 dan layak ke Band 4.