RPH Kokurikulum [PDF]

  • 0 0 0
  • Suka dengan makalah ini dan mengunduhnya? Anda bisa menerbitkan file PDF Anda sendiri secara online secara gratis dalam beberapa menit saja! Sign Up
File loading please wait...
Citation preview

PRAKTIKUM RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM (PERMAINAN)



Mata Pelajaran



: Kokurikulum (Permainan)



Kelas



: Tahun 4 & 5



Bilangan Murid



: 24 Orang



Tarikh



: 18 Jun 2019 (Selasa)



Masa



: 2.00 – 3.00 petang



Tajuk



: Bola Baling (Kemahiran Menghantar dan Menerima)



Objektif



: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :I.



Psikomotor : Murid dapat melakukan teknik menghantar dan menerima bola dengan cara yang betul.



II.



Kognitif



:



Murid



dapat



menyatakan



teknik



menghantar dan menerima dengan betul. III.



Afektif : Semangat berpasukan, kerjasama dan inginkan kejayaan dapat dipupukkan.



Penerapan Nilai Murni



: Ketelitian, disiplin, memberi perhatian,kerjasama, kesungguhan, keselamatan,semangat kesukanan.



BBM



: Bola Baling, Kun, Wisel



http://praktikum.ipgmipoh.net/v6/



Langkah /



Isi Pembelajaran



Aktiviti Pengajaran dan Pembelajran



Cat



Masa



Set induksi







Memanaskan badan.



(10 minit)



-



Berlari Setempat



-



Lompat selang seli.



-



Regangan tangan,



1. Murid – murid diminta untuk berlari setempat di PRAKTIKUM dalam kawasan yang telah ditanda. BBM : kun



Nilai :



bahu,badan dan kaki.



Displin



Tekun



bekerj 



Guru



- Murid – murid



2. Bagi wisel kedua, murid – murid diminta melakukan gerakan lompat selang-seli. 3. Bagi wisel ketiga murid – murid diminta melakukan lompat selang-seli dan seterusnya membentuk bulatan. 4. Murid – murid diminta melakukan regangan tangan bahu,badan dan kaki mengikut wakil yang tampil ke hadapan.







Wakil



1. Murid – murid diberi arahan untuk memilih  Langkah 1



Menghantar dan menerima bola dua belah tangan



(10minit)



(statik).



o Jarak 5m http://praktikum.ipgmipoh.net/v6/ o Berpasangan 



Menghantar dan menerima



pasangan dan berdiri tegak di satu tempat.



BBM :



2. Murid – murid diberi tunjuk ajar untuk pegang bola menuju ke target.



Kun



3. Selepas murid A menghantar bola kepada murid Wisel



B, murid B akan menghantar bola balik kepada Bola b murid A.