7 0 380 KB
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU
HARI
TARIKH
TAHUN
4
Rabu
1/1/2020
3
MASA
60 minit TEMA
1 : KEKELUARGAAN
UNIT
1. Keluarga Cergas
KEMAHIRAN BAHASA STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN
TAJUK
MATAPELAJARAN BAHASA MELAYU
Suria Pagi
1.0 KEMAHIRAN MENDENGAR DAN BERTUTUR 1.1 Mendengar dan memberikan respons 1.1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat ; (i)ayat tunggal Pada akhir PdPC murid dapat : Mendengar dan menyebut ayat tunggal Murid berjaya mendengar dan menyebut ayat tunggal dengan betul Pengenalan : Murid diminta bercerita berdasarkan gambar dalam buku teks ms 1. Aktiviti : 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran. 2. Murid diminta membuka buku teks ms 2.
AKTIVITI PDPC
3. Murid membaca petikan buku teks ms 2. 4. Murid dibimbing untuk mengecam ayat tunggal. 5. Murid mendengar dan menyebut ayat tunggal.(KBAT) 6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti ms 1. (PBD) 7. Secara berkumpulan, murid melakukan simulasi berdasarkan dialog buku teks.(PAK 21) Penutup : Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBB SISTEM BAHASA KBAT PAK-21 TAHAP PENGUASAAN (PBS)
Buku Teks: 2, Buku Aktiviti: 1 Sebutan dan Intonasi Menganalis
EMK
Nilai Murni
Role-Play (Main peranan)
NILAI MURNI
Kasih sayang
3
Buku Aktiviti
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
KEHADIRAN : REFLEKSI / IMPAK
/
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan. ______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan. PdP ditunda kerana ________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU
HARI
TARIKH
TAHUN
1
Khamis
1/1/2020
3
MASA
60 minit TEMA
1 : KEKELUARGAAN
UNIT
1. Keluarga Cergas
KEMAHIRAN BAHASA STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN
TAJUK
MATAPELAJARAN BAHASA MELAYU
Bantu-membantu di Dapur
2.0 KEMAHIRAN MEMBACA 2.1 Asas membaca dan memahami 2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai; (i) ayat tunggal dan ayat majmuk
Pada akhir PdPC murid dapat : Membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan dan intonasi yang betul
Murid berjaya membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan dan intonasi yang betul Pengenalan : Murid bermain permainan ‘Building Blocks’. Mereka diminta untuk mencantumkan bahan binaan mudah seperti kereta, rumah dan pokok dalam kumpulan. Aktiviti : 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran. 2. Murid diminta membuka buku teks ms 3. 3. Murid membaca petikan buku teks ms 3.
AKTIVITI PDPC
4. Murid dibimbing untuk membaca ayat dengan intonasi yang betul. 5. Murid dibimbing membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan dan intonasi yang betul.(KBAT) 6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti ms 2. (PBD) 7. Secara berkumpulan, murid diminta berbincang dan senaraikan aktiviti bantu-membantu di dapur, kemudian bentangkan kepada rakan.(PAK 21) Penutup : Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBB SISTEM BAHASA KBAT PAK-21 TAHAP PENGUASAAN (PBS)
Buku Teks: 3, Buku Aktiviti: 2 Sebutan dan Intonasi Menganalis
EMK
Nilai Murni
Brainstorming (Sumbangsaran)
NILAI MURNI
Kebersihan fizikal dan mental
3
Buku Aktiviti
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
KEHADIRAN : REFLEKSI / IMPAK
/
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan. ______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan. PdP ditunda kerana ________________________________________________